A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Turecko - Diskuze

Původní dotaz

fakultativní výlety

25.03.2007 20:18:22 | Marta
Marta
Četla jsem o některých výletech v Turecku. Také tam byla zmínka o řeckém ostrově Kos, nevíte někdo, zda tento výlet lodí stojí za to a zda je na ostrově k vidění něco zajímavého. Nebo mi někdo může doporučit nějaký jiný výlet, na raft bych ale nešla.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Sally 23.04.2018 07:05
Re:  

Určitě stojí za to na Pamukkale ještě jet, než přestane téct voda úplně. Porovnávali jsme v odstupu 7 let a byl to rozdíl.

A Efes - doporučuji, ale je potřeba si na něho udělat čas. A kousek odsud je Slavičí vrch

Leňule1 22.04.2018 13:22
Re:  

Ahoj, na konci června jedeme do Turecka (s Čedokem) do hotelu TTH Family Life Tropical Resort na Egejské riviéře, konkrétně Sarigerme. Zajímalo by mě vaše doporučení ohledně výletů. Nabízí se Efes. Pamukkale - stojí za to tam ještě jet nebo to je už od turistů zničené? Děkuji za tipy :)

• Anonym (1)
-dana- 15.02.2018 13:56
Re:  

Je super pokecat s pristahovalcami v destinacii, maju iny uhol pohladu ako domaci a ako turisti, kedze su viac v styku so systemom statu (urady, pracovne vztahy) a som tiez rada, ked na niekoho takeho natrafim (nemusi byt cech/slovak). Clovek sa od nich dozvie kopu zaujimavych pikosiek, co by mozno ani domorodci neprezradili :-)). Obcas ma taki aj ubytovali alebo sme isli spolu na vylet, ak zrovna nejaky planovali (bezplatne), skor ako kamarati, s ktorymi som pripadne potom aj zostala v kontakte. Ale zase: ako sprievodcu ich nepotrebujem.
Nehovorim ale, ze to zase inym nemoze vyhovovat, kazdy podla svojej chuti :-)

Jitka 14.02.2018 15:57
Re:  

-dano- my cestujeme velmi často bez cestovek a je to pro nás natolik samozřejmé, že nemusím ani zmiňovat, proč to děláme (jak píšeš, jezdíme, kudy chceme, zastavíme se, času mám dost). Co se týká našich organizačních schopností a znalostí, tak jsou na tak vysoké úrovni, že pro nás není problém si zařídit cokoli. Služebně, soukromě na dovolených. Co se týká jazykové schopnosti, tak konkrétně manžel hovoří anglicky na překladatelské úrovni. Času máme dost a před cestou se na ni připravujeme.
Co jsem ale chtěla sdělit ve svém příspěvku, ta to je další dimenze, kterou dodá cestě pouze kvalitní český průvodce žijící v destinaci. A ne každý o tuto další dimenzi poznání stojí. My třeba někdy jo. Pokud jsi nikdy nevyužila služeb někoho takového, jako zmiňuji níž, tak není celkem o čem debatovat. To nejsou běžní průvodci z autobusů pro turisty, co jsou v destinaci o měsíc déle než rekreanti.

-dana- 14.02.2018 15:06
Re:  

Zrejme je to individualne a kazdy cestuje, ako mu vyhovuje. My poznavame bez sprievodcu, mam pocit, ze ak cestujem sama, spoznam viac sposob zivota, kulturu, mentalitu ludi. Fakty a informacie si precitam v dobrej knizke (napr. Lonely planet, ale pre spominane Maroko je podla mna najlepsi Guide du routard) a nemusim mat nikoho pri sebe, kto mi to interpretuje, pripadne este vyklada fakty o cesku/slovensku. Precitam, poobjavujem, odpozorujem a porovnam si sama. Nemusim vidiet vsetky turisticke highlity a muzea a program nemusi byt nalinajkovany ako v europe. Naopak, rada sa potulujem po krajine, zastavim sa, na co natrafim, koho stretnem, zostanem dlhsie, kde sa mi paci, ludia mi poradia, pomozu. Preferujem verejnu dopravu plnu zazitkov (hoci v Kambodzi sme mali pozicane auto), na Cube sa da obcas vyhnut Viazul-u. Toto je turecke forum - takmer vsade jazdi dolmus a da sa aj stopovat, domaci ochotne poradia kam sa ako dostat. V Tunise a Maroku sa lahko cestuje ci uz autom alebo verejnou dopravou (ale somara som si pozicala so sprievodcom, ked som isla cez hory jednosmerne s batozinou).
Ale ked ma niekto malo casu a chce vidiet co najviac, tak chapem, ze je asi lepsie so sprievodcom, nech uz hovori akymkolvek jazykom :-))

• Jiří Kuchta
  • Efta
Jiří Kuchta 14.02.2018 11:36
Re:  

@ Jitka: Jezdím dost, ale bohužel ne tak daleko jak Ty. Do přímořských států většinou s německýma cestovkama, občas od nich vezmu i nějaký výlet. Projel jsem s němcema i Kappadokii (průvodce byl fantastický). Na místě u pobytovek beru dost často výlety od místních, několikrát to bylo s ruskými průvodci, vždy spokojenost (snad jen v Maroku průvodce příliš tlačil na volno strávené v jím preferované restauraci). S polskými cestovkami jsem byl na dvou autobusových poznávačkách (Amsterodam+Kaukenhof a Lvov) a taky spokojenost, hlavně průvodkyně ve Lvově byla fantastická.
Naproti tomu v Tunisu jsem před deseti lety s BS a česká arogantní průvodkyně na dvoudenním výletu prohlásila, že mám moc otázek a že už na žádné odpovídat nebude.

Jitka 07.02.2018 18:33
Re:  

Jiří Kuchto - v čem je český průvodce lepší? Je to Čech. Dokáže pojmenovat a vysvětlit pojmy, dojmy a spoustu dalšího v kontextu a v konfrontaci s tím, co vykládá, vidíme a poznáváme v cizí zemi. Netuším, kde jsi všude byl, co jsi všechno poznal. Když si najmeš na Srí Lance auto s řidičem, ukáže Ti, řekne, ale neřekne - my to máme tahle, na rozdíl od vás. Když si najmeš auto v Keni na safari s řidičem, je to to samé. V Kambodži jsme to měli obdobné, žádný český průvodce nebyl v létě volný, jeli jsme výklad v angličtině s Khmérem. Neřekne Ti, v době, kdy jste v Čechách chodili práporkama, vybírali peníze na solidaritu a vyměńovali si poštovní známky s krásnými obrázky, tak u nás Pol Pot vraždil jak divej a na jednom masovým hrobě u Siem Reap právě stojíte. Na Kubě dostaneš do autobusu jako průvodkyni komunistku, někdy víc zapálenou, někdy míň. Nikdy Ti neřekne, co a jak souvisí s děním v Čechách. Když se ale zúčastníš výletu, kde Tě provádí nebo si přímo najmeš pro svoji rodinu vzdělaného člověka a dobrého průvodce, který pochází z Čech, tak Ti dokáže ukázat a říct o mnoho víc než Němec nebo Rus, který Čechy nezná. V Mexiku Martina Brychová, v Dominikáně Dr. Fencl, v Thajsku Ing. Brožík. Kdybys s nimi měl možnost cestovat, tak bys nikdy nepsal podobně laděný (stupidní) příspěvek s vykřičníkem na konci. Vysvětlila jsem Ti to dostatečně srozumitelně?

Jiří Kuchta 06.02.2018 23:29
Re:  

Jitka: A v čem je český průvodce lepší než kvalitní německý průvodce nebo než kvalitní ruský průvodce ? Ještě bych mohl přidat polského.... Podstatné je, jestli je kvalitní nebo ne, pokud mluví srozumitelnou řečí tak je mi jedno která to je !

Neregistrovaný uživatel
04.02.2018 01:15 81.30.229.***
Re: Výlety - Turgutreis  

no,taky jse me ten hotel loni libil,ale v nabídce nikde nebyl,tak nevim,u jake ck letos je .prosim napiste./mozna je prejmenovany ale nevim pod jakym nazvem jej hledat/.diky

Neregistrovaný uživatel
03.02.2018 22:02 109.81.215.***
Re: Výlety - Turgutreis  

Kemer maximalni spokojenost, hotel TTH Hydros uzasna dovolena......

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu