A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Turecko - Diskuze

Původní dotaz

FOSFATOVÉ JEZERO Salda Gölü

12.04.2007 17:02:19 | OTO
Byl jte někdo u jezera Salda Gölü - těži se tam fosfaty a pláž místo písku pokryvá prací prášek-tak nadhernou vodu jsem neviděl-turci se tam koupají ale asi je to nebezpečné-po turistické stránce můžu jen doporučitpřidavam do fotogalerie.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Kamila
17.03.2013 17:54:35 217.112.173.***
Re: FOSFATOVÉ JEZERO Salda Gölü  

Ještě se ozývám - žádné fosfátové jezero -jsou to stromatolity -a můžete si o tom přečíst na vědecké úrovni - viz odkaz :
http://jsedres.geoscienceworld.org/content/66/5/991.abstract

• Anonym (4)
Kamila
17.03.2013 17:46:25 217.112.173.***
Re: FOSFATOVÉ JEZERO Salda Gölü  

Kde jste na to přišli,že je to fosfátové jezero?A nebo dokonce prací prášek?takový nesmyl!!!jedná se o stromatolity! Ty vznikají za unikátních podmínek,což tedy jezero Salda má.Osobně jsem tam i byla a viděla jsem i ty bochníkové stromatolity - mám fota-pokud by někdo měl zájem.

• Anonym (2)
Besiktas 21.06.2007 07:52:57
RE: RE: RE: FOSFATOVÉ JEZERO Salda Gölü  

Hmm tak tam jsem nebyla..blizko jakeho mesta to je.. jaka oblast.. jak se tam dostat :-)
Mozna bych se tam mohla vypravit v lete..az pojedu na Pamukkale:-) :-D

Emo 20.06.2007 21:49:38
RE: RE: FOSFATOVÉ JEZERO Salda Gölü  

Opravdu jezero je krasne, ale jak pises, koupani se tam nedoporucuje turistum, neni to snad ani z duvodu toho, ze tam jsou turci a hrozi nebezpeci, ale je to uplne z jinych duvodu. Jinak je to opravdu nadherne jezero. Minulou sezonu jsme tam delali zastavky, kdyz jsme jezdili Pamukkale, na zpatecni ceste jsme meli veceri primo v restauraci u jezera, je jich tam spoustu.

oto
12.04.2007 18:41:12 85.132.158.***
RE: RE: FOSFATOVÉ JEZERO Salda Gölü  

u jezera se stavi pri zpatecni ceste z výletu do Pamukkale.vsude jsou cedule o zakazu koupani ale turci se koupou jak lide u nas na koupalisti-turiste maximalne zujou boty a brouzdaji.od brehu asi 30 metru je porad po pas vody a potom zacina hloubka.v melcine je voda belejsi od dna- od bilich fosfatu a v hloubce je krasne modra-hloubka skoro 180 metru. na vasi nastenne mape c.3 je jezero mezi antalyi a denizli.

• Anonym (4)
admin2 12.04.2007 17:16:04
RE: FOSFATOVÉ JEZERO Salda Gölü  

OTO díky moc, fotky se tu brzo objeví, jak je schválíme.

Kde přesně se jezero nachází? Je to dostupné z některých přímořských míst, kam se jezdí na zájezdy?

Zní to hodně zajímavě... :-P

Díky,
admin2

• Anonym (2)
OTO
12.04.2007 17:02:19 85.132.158.***
FOSFATOVÉ JEZERO Salda Gölü  

Byl jte někdo u jezera Salda Gölü - těži se tam fosfaty a pláž místo písku pokryvá prací prášek-tak nadhernou vodu jsem neviděl-turci se tam koupají ale asi je to nebezpečné-po turistické stránce můžu jen doporučitpřidavam do fotogalerie.

• Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu