A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Turecko - Diskuze

Původní dotaz

Hotely v Alanya

19.03.2007 15:38:30 | Fred
Chtěl bych na dovolenou do Turecka - lokalita Alanya. Zatím jsem si však nevybral žádný hotel.

Je tu někdo kdo v některém hotelu v této krasné lokalitě byl a mohl by mi poradit nějaký hotel?

Dík za případné rady
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Big smile 14.11.2014 16:29
Re: Hotely v Alanya  

Tyna: eura netahejte pokud nemusíte vůbec, vemte nějaké liry a pokud nebudou stačit, vyberte zbytek v bankomatu, euro se při 28Kč absolutně nevyplatí, lira se tam pořídí při dobrém kurzu i pod 10Kč a obchodníci vždy nabídnou lepší cenu v lirách než v eurech.

hana
14.11.2014 15:58 178.72.200.***

Tyna:
ahojky...,do restaurace na jídlo při Al určitě nezvládnete :-P..., ale jinak se to pohybuje okolo 10 e plus mínus..., pití 3- 5 e.
Jinak jsme spíš utráceli za hadříky, parfémy blbosti-dárky..
Lépe je vyměnit eura v Turecku na liry, ne v ČR...já vyměnila už doma, a udělala jsem blbost, tam vyšly levněji :-( :-@... Hana

Tyna
13.11.2014 03:46 193.138.153.***
Kolik penez sebou?  

Dobry den, planujem s pritelem dovolenou - Turecko, Alanya.
Jeste jsme nikde nebyli, tak se omlouvam jestli je muj dotaz hloupy. Chci se zeptat kolik tak penez sebou ( vycetla jsem ze s eurama nebude problem), aby jsme nemuseli pocitat kazdou korunu. Na hotelu budem mit all-in, ale prece jen planujem nejakou vecerni zabavu, zajit se nekam podivat nebo treba do nejake pekne restaurace na jidlo :) Dekuji predem za jakoukoliv radu :)

Diven
10.11.2014 19:27 37.221.246.***
Raději bez CK  

No ne vždycky je CK dobrá volba. Viz tento videoblog: https://www.youtube.com/watch?v=6WJiA_cRYUs S cestovkou za 45 000 Kč, bez ní za 30 000 Kč.

Jana
02.11.2014 16:07 95.15.100.***
Re: Turecko Alanya  

to je pekne co tu pısete pekne ceny ale pokud byste chtelı jeste neco levnejsıho tak pronajımam byt za 600 euro to je ası 15 tısıc do 6 osob transfer je v cene jedıne co musıte koupıt letenky jednu sezenete do 4000 takze pak vam to vyjde jeste levnejc pokud mate nekdo zajem pıste na facebook jean.kk@seznam.cz dam vam vıce ınformacı
:-) ;-)

Neregistrovaný uživatel
16.10.2013 22:53 109.80.215.***

Olčo,
kupovali jsme přes Firo na konci srpna (nebyl to úplný last-letěli jsme 27.9. na 8 dní). Cena za dospělého 17990 Kč, dítě (5,5roku) 6990 Kč a druhé (1,5) nějaké poplatky.. týden před odletem nabízelo Firo 11 dní za 16990 Kč/dosp. a 4990 Kč/dítě.
Nám se tam moc líbilo - můžu doporučit :)

Neregistrovaný uživatel
09.10.2013 22:32 2.122.141.***

Moc dekuji za radu :-)

• Anonym (1)
olcaB
09.10.2013 22:01 82.100.0.***

Petko,Gypsophilu jsem měla na doporučení kamarádky vybranou pro letošek,potom z toho sešlo a jela jsem do Pegasos World.Určitě chci ale Gypsophilu prubnout..Kupovala jsi přes Firo a na first nebo last?A za kolik a v kterém termínu? ;-)Díky moc!!!Olca

• Anonym (1)
Petka8 09.10.2013 13:30

Ahoj Vendy,

určitě ti bude doporučeno spousta hotelů, protože v Turecku většinou dobré jídlo, obsluhu i služby najdeš :-)
Jestli můžu doporučit - tak my se o víkendu vrátili z hotelu (resortu) Gypsophila Holiday Village - je to Okurcalar (cca 37km před Alanyí).. byli jsme opravdu příjemně překvapení a je to snad jediný (nebo jeden z mála hotelů), kam bysme se rádi zase vrátili (raději cestujeme a poznáváme nová místa, ale tady se nám i dětem opravdu moc líbilo)...
Není to žádný obrovský hotel "panelák", ale krásná vzrostlá zahrada (cca 50000m2) a v ní více jak 40 patrových vilek (v každé je cca 12 pokojů). Celý areál je velký, ale všude dobře dostupný.. směrem od hlavní silnice je recepce, pod ní pak zahrada s vilkama a vpředu krásné velké bazény (jsou opravdu pěkné, propojené a čisté), včetně několik brouzdališť pro děti.
Uprostřed je velká patrová restaurace s krásnou terasou a výhledem na moře a vzrostlou zahradu, palmy.. bazény jsou po obou stranách a na každé straně jsou i tobogány a skluzavky.. jinak jsou tam rozmístěny 4 bary (každý v nějakém stylu), samostatná rybí restaurace, stylový amfiteátr s velkým hledištěm (tam probíhají dětské diskotéky a večerní show) a další je samostatná budova s wellness a zábavou (vnitřní bazén, masáže, turecké lázně, kulečník a další)..
U hlavní restaurace je krásné nové dětské hřišťátko se spoustou prolézaček, houpaček atd. (je tam koberec a nahoře je zastřešené, takže je tam stín) - u něho funguje pravidelně mini club, kde mají děti opravdu celý den vyžití..
Pláž je vlastní pro hotel a je součástí celého areálu (hrubší písek a sem tam kamínky-záleží na přílivu...)-pláž je široká se spoustou lehátek (vše k dispozici - osušky, matrace..), lehátka jsou také zastřešeny.. mají vlastní molo, kudy se dá taky chodit do moře (i skákat)..
Jídlo se nedá ani popsat - to je v podstatě nonstop a opravdu velký výběr (přes zeleninu, ovoce, sýry, šunky, po studenou kuchyni, grilovaná masa všeho druhu, grilovaná zelenina, ryby, speciality, přílohy (kromě knedlíků :o)) a obrovský výběr zákusků :-) Pití taky veškeré (automaty na džusy, limonády, vodu), víno, pivo, míchané nápoje (i dětské), kefír, čaj, káva..
Všude bylo čisto, pokoje denně uklizené /včetně výměny ručníků/, na pokoji pravidelně k dispozici velká voda.. zahrada krásně upravená, v restauraci čisté stoly /pořád uklizené a připravené pro další hosty/..
Opravdu jsme snad nenašli nic-co by se nám na dovolené nelíbilo :o)
(možná moře není moc pozvolné, asi po 3m je už hlubší.. klasické presso turci moc neumí :o).. a z letiště je to asi 1,5hodiny cesty - ale to jsou opravdu jen takové drobnosti)...

Je to opravdu pěkný areál s výbornou atmosférou a vyžitím, myslím i za dobrou cenu...
U nás ho nabízí tuším jen CK Firo (ale pak i německé a další cestovky)...

Vendy
08.10.2013 23:09 2.122.141.***
Turecko Alanya  

Ahoj vsem, potrbovala bych radu, chteli by jsme s pritelem do Turecka laka me Alanya. Jen by jsem potrbovala poradit hotel, chtela by jsem hotel ktery ma vetsi bazen nebo i vice bazenu a hlavne ktery je hned u more. Hotel nemusi mit zrovna 5 hvezdicek, stejne tam chodime jen na jidlo a spat. Ale zase dobre jidlo a prijemna obsluha je urcite fain. Moc dekuji za rady ;-)

• Anonym (2)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu