A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Turecko - Diskuze

Původní dotaz

Moře v Turecku

25.02.2007 12:54:58 | Lucie P.
Zdravím!

vybíráme letošní dovolenou a Turecko jsme zatím ještě nikdy nezkusili, chceme hlavně u moře a ráda bych se zeptala, jaké je v Turecku moře? Čisté/nebo může být někde špinavé? Spiš všeobecně, s čím to jde srovnat - např. s Chorvatskem, Řeckem atd.. Bývají vlny a jaký je přístup? Ježci? Nebo se to hodně liší letovisko od letoviska? No, dotazů by bylo hodně... 8-O

Děkujeme!!!
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Hanka
02.05.2012 19:09 88.101.144.***
Re:  

To byla fakt smůla a v Egyptě doknce 2x jednou já a jednou dcera,ale počítat se musí se vším,ale to se muže stát i doma.Budeme doufat ,že to bude letos v poho. 8-) <3 8-)

• Anonym (1)
l
02.05.2012 15:12 85.71.72.***
Re:  

pro Hanku
Hanko, to tedy máte fakt takovou smůlu, že se Vám už nejméně 2x podařilo,že jste urgentně potřebovali lékaře? To já jsem asi dítě štěstěny-mimo na té Mallorce a to už je asi 6 let jsme ho ještě nikdy nepotřebovali.

Hanka
02.05.2012 13:00 85.160.62.***
Re:  

V tom ,že volat asistenčku máte pravdu,pracuji v pojišťovnictvi už hodně dlouho.Ale když je třeba rychle jednat, popadnete dítě a běžíte na recepci volat lékaře.A ne hledat smluvní zařízení které je vzdálené několik desítek km.A delegát většinou také není v místě.To se musí zažít a pak posuzovat.Třeba v Egyptě se mi dostalo takové odborné péče,že naše zdravotnictvi by se mohlo učit. <3 8-) 8-)

Neregistrovaný uživatel
02.05.2012 11:43 88.247.210.***
Re:  

Co se týče placení - záleží na jakou kliniku nebo nemocnici se dostanete - delegát se vás sice většinou snaží dostat na kliniku, se kterou má zkušenost, a kde se neplatí, ale občas se stane, že hotelový lékař je rychlejší, nebo se rozhodnete delegáta nekontaktovat a jedete na jinam a tam proste platíte na míste a peníze vám pojišťovna proplatí až po příjezdu domů. a taky zase záleží na typu zákroku - neco platit nebudete, neco jo a pak se proplácá zpetne - kazdopádne VZDY volat asist.sluzbu. Jo, a jeste jsem tu četla zmínku, že delegátka odvezla nekoho do nemocnice - je to od ní hezký, ale na to nespoléhejte - delegáti nikoho vozit NESMÍ. Tohle hodně lidí nechápe proč, ale když s váma nabourá, odškodnění budete chtít právě po delegátovi.

• Anonym (1)
pe.ka 02.05.2012 11:35
Re:  

A jak hodnotíte zdravotní péči u nás? :-)

Anna
02.05.2012 11:18 213.220.231.***
Re:  

Moc Vám všem děkuji za cenné rady a informace. Nemáte ještě někdo zkušenost, na jaké úrovni v Turecku zdravotnictví je? Zda se v případě zdravotních problémů dostane dítěti srovnatelné zdravotní péče jako v u nás?

Hanka
01.05.2012 23:15 88.101.144.***
Re:  

Pro Kraus Míša:já nikomu nic nevnucuji,jenom upozorňuji co se může stát.Právě s tím placením v hotovosti mám zkušenost pouze z Turecka.V momentě kdy máte zdr.problém vůbec nejde o peníze ty pojišťovna samozřejmě proplatí.A dovolená u rybníka je taky fajn,ale my máme moře rádi i přes medůzy.A Turecko je nádherná zem a jezdíme sem moc rádi,když se zadaří tak červen a říjen. 8-) <3 8-)

Lima
01.05.2012 22:47 85.71.72.***
Re:  

Já vím, že v tom zmatku, když se s dítětem něco děje je člověk ve stresu,ale od toho přece máte brožurku s číslem asistenční služby,kam se dovoláte ve dne, v noci a ta by měla s lékařem umět komunikovat a domluvit i to placení. Několik mých známých mělo problémy/dokonce se pán dostal do nemocnice/ a nikdy nic v hotovosti neplatili,asistenční služba vše vyjednala.Já jsem jednou na Mallorce dostala asi z klimatizace zánět průdušek,měla jsem přes 39 st.teplotu,delegátka zavolala smluvního lékaře /byl to Španěl, který studoval v Polsku-takže domluva byla dobrá/ hned na místě mi dal injekce na snížení horečky a dál předepsal antibiotika-ty jediná jsem v lékárně platila, lékaři nic.Bylo to také od Fischera a pojištění bylo od Evropské cest.pojišťovny,jen jsem jim pak poslala účet a během tří týdnů jsem měla peníze ze léky doma.Možná, že ten lékař, co popisujete, nebyl smluvní s CK a proto se mu muselo zaplatit v hotovosti,Proto je lépe volat tu asistenční službu.

KrausMisa 01.05.2012 20:34
Re:  

pro Hanka: Tak to potom jedině nejezdit k moři. V rybníce ho medúza nežahne. :-)

Hanka
01.05.2012 20:20 88.101.144.***
Re:  

Pro Kraus Misa:Já se pojištuji vždy přes Ck to jsme byli od Fischera Evropská pojišťovna,synovi se začalo špatně dýchat,ditiaden nezabíral , nebyl čas volat delegátku.A opravdu jsme museli platit hotově a doktor byl dost nepříjemný. <3 8-) 8-)

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu