A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Turecko - Diskuze

Původní dotaz

Půjčení auta v Turecku

04.06.2007 23:54:45 | Venca
Ahoj všem,
Nikde jsem nenašel praktické zkušenosti s půjčením auta v Turecku.Pokud jste si někdo půjčovali auto,podělte se prosím o informace,hlavně kolik byla sazba na den, o jaké auto šlo a na co si dát případně pozor.Mám zkušenosti s půjčováním auta/motorky v Řecku a na Kypru, ale do Turecka jedme letos poprvé.Díky.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
20.01.2017 15:35:04 85.71.184.***
Re: půjčení auta  

Dobrý den mi jsme si v Turecku auto půjčili v hotelu na den a udělali si výlet na delfíny,potom kleopatrinu pláž a na nákupy.Vyslo nás to na 70 eur den.Složili jsme se na to dvě rodiny a za 10 e jsme tankovali.najeli jsme přes 100 km.Byl to super výlet a letos do toho jdem zas.

vladimir
18.12.2012 23:17:54 86.61.173.***
motorka  

ja byl loni v turecku a chtel sem si ho projet na motorce jedinna nevyhoda pro nas byla cena benzinu natankoval sem do skutru 50ccm asi 5l v prepoctu za 50kc u nejake benzinky za skutr chteli cca 25euro na den byl velmi ekonomicky najel sem za den asi 600km a nemel sem jedinej problem navic me to sezralo opravdu ***** nic asi trictvrte nadrze takze za me pujcit motorku jezdil sem s ni v horach a videl jak ziji tamni zemedelci a jak delaji ale nedoporucuji zasadne trhat pomerance ze stromu i kdyz sou krasne oni si je hlidaj i brokovnicama ale aspon je nikdo neokrade jinak mel sem strach jesi nas neprepadnou ale naopak zdravily a byli ohleduplni ridici jen je potreba davat pozor na ridice jejich autobusu tech mini zastavuji na znameni mavnutim a muze to byt uprostred silnice a necekane zabrzdi tka pozor

• Anonym (2)
jajatosk 01.07.2012 21:00:44

Ještě se zeptám jestli Vám auto přistavily k hotelu, nebo jse si ho vyzvedly v půjčovně. Platí se vstup do kaňonu a jeskyní u Sapadere. Vím, že v Alanyi za vstup do jeskyně se platí. Na řeku Dimcay se též chystáme. V Řecku máme vše zmáklé, ale Turecko absolvujeme poprvé. Díky za info. :-)

• Anonym (3)
Ladis 30.06.2012 16:40:05

Ahoj,
cena půjčovny se většinou mění až od pátého dne. Nejlevnější jsem viděl v Mahmutlaru - Corridor, benzínové auto 20 EUR/den. V půjčovně mají ceny v EUR, u pumpy je lepší platit lirama, eura zaokrouhlují. Peníze je lepší vyměnit v bance nebo směnárně, hotely mají horší kurz, 2,20-2,25 TL / EUR je dobrý kurz. Vzpoměl jsem si na jméno toho kaňonu, je to Sapadere. Když tam pojedete, tak odbočte směrem k jeskyni, která je na kopci, po cestě jsou fakt krásné vyhlídky. Zajímavé místo je taky Dimcay kousek za Alanyí, jsou tam restaurace přímo na řece. Doporučuji si dát někde mimo hotel zmrzlinu, je skvělá :-)

• Anonym (1)
jajatosk 26.06.2012 16:16:30

Ahoj Ladisi,
liší se cena půjčovného podle dnů vypůjčení? Ráda bych viděla Aspendos, Manavgat a vodopády, Side, a vše co je v Okolí Alanye. Pamukale musí být úžasný, ale to bych raději bydlela v okolí Bodrumu. Třeba někdy jindy. Platili jste půjčení a naftu eurama, nebo lirama? Napiště vše co Vás napadne. Díky moc :-)

Ladis 25.06.2012 15:40:37

Ahoj,
auto jsme měli z půjčovny, přes delegáta nebo hotel je to obvykle dražší v podstatě za nic. Na netu je jich spousta, stačí zadat do google třeba "rent a car alanya". Na delší cesty nedoporučuji FIAT LINEA, měl jsem ho a má dost hrozný sedačky =-O Půjčení a provoz je tam bez problémů. Jezdí se trochu rychleji, popravdě jsem moc nepochopil jak mám jet. Ve městě by se mělo jezdit 50, ale před křižovatkou je snížení na 70, tak nevím :-D Takže jsem jezdil jako Turci v obci 80, mimo 110 a projel jsem okolo asi tří kontrol v pohodě. Jinak všude kde jsme byli - jeli jsme Mahmutlar/Alanya - Pamukkale jsou hodně kvalitní čtyřproudové silnice. Turci jezdí dost ohleduplně, bez problémů Vás pustí, kamiony a autobusy se uhnou když je dojedete. Jen pozor při výjezdech z vedlejší na semaforech - občas červenou nerespektují. Najel jsem cca 1000km a při troše pozornosti je to bezpečnější než tady, za celou dobu jsme potkali jednu nehodu. 8-) Dobrý web na výlety je www.turecko.org My jsme byli v Pamukkale, to je opravdu krásné, ale daleko - z Alanye cca 6hod. Za Mahmutlarem je nádherný kaňon, jede se do něj přes vesnici Demirtas, kde se dá nakoupit tak za 40% cen v Alanyi. Obecně je vnitrozemí krásné, pobřeží obvykle není nic moc, takové betonové sídliště, Řecku nesahá ani po kotníky. Pokud budu vědět tak dotazy zodpovím. Přeji krásnou dovolenou 8-) ;-)

jajatosk 25.06.2012 00:13:37

Ahojky, mám spoustu otázek. :-) Měli jste půjčené auto přes delegáta, či v autopůjčovně, liší se cena půjčovného podle počtu dní? Co pěkného jste viděli, hledám inspiraci. Letíme za 10 dní a auto si chceme půjčit. Moc mě tu diskuze netěší, všichni většinou odrazují od půjčení. Do Turecka jedeme poprvé, V Řecku si půjčujeme auto vždy. Díky za info.

Ladis 24.06.2012 23:19:09

Ahoj,
včera jsme se vrátili z Alanye. Měli jsme půjčený Fiat Linea diesel za 35,- EUR/den (spotřeba 5 a něco na 100km). Najeli jsme cca 1.000km bez jakýchkoliv problémů. V ceně půjčovného jsou neomezené km a prý i pojistka all inclisuveAuta se pohybují od 20,- EUR za benzínové do 50,. EUR za LPG. Záleží na tom kolik plánujete najezdit kilometrů, protože ceny paliv se hodně liší. LPG je od 2,1 TL, nafta v letoviscích tak kolem 3,60 - ve vnitrozemí je levnější cca 3,35, benzín přes 4,2 TL.

Neregistrovaný uživatel
27.02.2012 09:02:30 195.178.72.***
Re: Půjčení auta v Turecku  

Ahoj, všichni mluvíte jen o autech :-) s přítelem by nám více vyhovoval skůtr...na Thassose jsme díky tomu projeli celý ostrov a byla to paráda. Pokud máte někdo informace o půjčování skůtrů, podmínkách a cenách, tak prosím písněte. Děkuji
P.S. Nejlépe v SIDE, kam jedeme :-)

jajatosk 26.02.2012 17:14:06
půjčení auta  

Poslední zprávy jsou z roku 2009. Nemá někdo čerstvé info o cenách půjčení a benzínu. Není potřeba mezinárodní řidičák? :-)

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu