A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Turecko - Diskuze

Původní dotaz

Zkušenosti se zájezdy Last minute přes AIRSTOP cz.

25.06.2007 08:44:50 | Libra
Zajímaly by mě vaše zkušenosti se zájezdy Last minute objednávané přes cestovní agenturu AIRSTOP CZ. Všem předem děkuji.
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Jiří Kuchta 05.02.2014 21:22
Re: Zkušenosti se zájezdy Last minute přes AIRSTOP cz.  

František: Budete se divit, ale ti Němci komunikují i večer. Když jsem naposledy objednával zájezd přes Schauinsland, tak to rozhodně bylo pozdě večer (jindy takové věci nedělám). A chvíli po odeslání objednávky zatelefonovali, upozornili že jsem u přítelkyně nepřeklikl pohlaví. Pak jsme se domluvili na placení (nemají integrovanou platební bránu jako například 5vorFlug), hnedka říkali že pokud bude s placením kartou po Internetu problém že to vůbec nevadí, že mohu také zaplatit před odletem na letišti (!!!). Ale to je konkrétní postup Schauinslandu, jiné zase vše vyřídí mejlem.

• Anonym (1)
František
05.02.2014 11:05 195.39.70.***

No my jsme s airstop.cz cestovali v loňském roce dvakrát a byli jsme více než spokojeni. Bezproblémové zařízení dovolené, přesně co jsme si objednali, bylo zařízeno. Nevím jak vy, ale já než komunikaci s německou cestovkou napřímo raději volím českého prostředníka a je jasné, že v neděli o půlnoci s vámi nikdo komunikovat nebude :-). Pokud chci nějaké doplňujicí informace, tak mi je podají, což se mi u airstop vždy povedlo, takže vřele doporučuji.

• Anonym (2)
Big smile 28.01.2014 11:42

Jiří Kuchta:zřejmě to budou opravdu móresy Airstop protože u jïných přeprodejců německých cestovek se mi to nestalo, bohužel má němčina se omezuje na základní slovíčka takže je stále potřebuju :-(
Nějakou dobu už kupuju přes SA a naposledy jsem si kupovala zájezd v září, němci vyprodaní tak jsem koupila přes českou a říkám paní, že jestli ukládají údaje tak by mě tam měli mít a paní:"No jo, to jste byla všechno přes němce a oni nevyžadují skoro žádné údaje, ale teď potřebuju kompletní adresu, čísla pasů a data narození" :-)

• Anonym (2)
  • Anonym (2)
Jiří Kuchta 28.01.2014 11:18

AIRSTOP není cestovka, jen prodejce - a to je opravdu velký rozdíl, jak podle zákona tak i jinak. Podle toho co mají na webu nevidím důvod proč je použít. Jsou napojeni na rezervační systém německých cestovek, jenže na rozdíl od Němců s našimi móresy. Zatímco u Němců jste schopni objednat a mít jistý (i včetně platby) zájezd v neděli o půlnoci za 15 minut, tak tady se nevyhnete českému papírování a možná i problémům s placením. Je ještě otázkou jak s tím německým systémem umějí pracovat, před několika lety jsem se u nich na jeden zájezd dotazoval - prý je vyprodaný. A protože jsem ho stále viděl v databázi jako volný, tak jsem ho za pár minut KOUPIL přímo u Němců.
Pokud se opravdu neobejdete bez komunikace v češtině, tak alespoň volte prodejce který vám za to že je objednávka složitější než je nutno dá alespoň nějaký benefit - například parkování nebo autobus na letiště.

• Sally
  • Anonym (1)
erub
25.01.2014 13:58 88.103.16.***

Byli jsme s Airstop v r. 2008 na Krétě. Veškerá komunikace u nás v češtině, po příletu už jsme si hledali stánek německé cestovky (5VF), odtud nás nasměrovali na taxík! do hotelu. Před odletem zpět jsme si našli informace o odjezdu v knize 5VF a také přišel fax na pokoj. Žádné komplikace nenastaly.

• Anonym (3)
  • Anonym (1)
olcaB
25.01.2014 13:29 82.100.0.***

My jedeme letos přes Expectu,www.expecta.cz,je to na stejném principu jako Airstop,komunikace a smlouva,posléze pokyny jsou v češtině :-)

• Anonym (2)
pisces-maki 25.01.2014 12:48

Děkuji za info. Takže jestli tomu správně rozumím, většina komunikace ohledně výběru a platby dovolené, probíhá v Češtině (přes pobočku v ČR). Tak to by šlo. Obávala jsem se spíše, aby byla smlouva v Čj a podobně.

• Anonym (3)
  • Anonym (1)
Jirka
22.01.2014 15:30 195.39.70.***
Zkušenosti se zájezdy Last minute přes AIRSTOP cz.  

Dobrý den, co se týče platby, zájezd lze objednat i v Airstopu v kanceláři, ale primárně je to CK působící na internetu, tudíž je pro Vás lepší vše realizovat z pohodlí domova. Na stránkách Airstopu si vyplníte nezávaznou přihlášku. To, že je nezávazná, zdůrazňuji, protože tím, že jí odešlete, se ještě k ničemu nezavazujete. Po vyplnění všech nezbytných údajů zvolíte "Nezávazně objednat". V tu chvíli Vám do emailu přijde cestovní smlouva i s čísly účtů, kam lze zájezd zaplatit. V tu chvíli kontaktujte telefonicky Airstop a ověřte si dostupnost zájezdu. Jakmile Vám pracovnice cestovní kanceláře ověří, že je zájezd volný, je možné provést platbu na uvedené účty. Cestovní doklady (letenky a vouchery) jsou zasílány buď poštou, mejlem nebo ukládány na letišti, to je odvislé od délky času objednání a termínu odletu. Co se týče jazyků, stačí pár základních slovíček. Delegáti hovoří německy, a valná většina i anglicky. Vyzvedávají Vás na letišti a poté odváží z hotelu zpět na letiště.

• Anonym (5)
  • Anonym (3)
pisces-maki 12.05.2013 11:10

Dobrý den, mohl by mi někdo popsat, jak zájezd přes Airstop vypadá? Mám na mysli hlavně platbu, předání voucheru a informací k zájezdu, sraz na odletovém letišti... Nejsem si moc jistá při komunikaci v cizích jazycích. AJ by ještě SNAD šla, NJ už ne. Jak moc se potřebujete domlouvat s německou CK?

• Anonym (4)
  • Anonym (8)
PetrHof nepřihl.
29.03.2013 15:34 109.81.199.***

Je detail: airstop NENÍ cestovní kancelář, nýbrž jen prodejce. Tudíž házet vinu za špatný zájezd na Airstop, je holý nesmysl. Odpovědná musí být CK která zájezd organizuje. Takže pokud jste něco reklamovali, šli jste pochopitelně k Airstop, ale oni to musí předat dál, tedy tomu, kdo zájezd skutečně pořádal, protože to oni nebyli. Taktéž jim tedy nepřísluší činit z reklamace nějaké závěry.

• Anonym (3)
  • Anonym (9)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu