efca
28.07.2008 20:08 85.119.88.***
nákup oblečení 

Ahojky,
letime letos do Turecka poprve. Muzeme mit nejake zdravotni obtize? A co nakupy, slysela jsem, ze maji levne znackove obleceni? A co parfemy?

• Anonym (4)
  • Anonym (2)
jaja123 28.07.2008 21:01
RE: nákup oblečení 

Ahojky Efco, my jsme byli v Turecku v červnu, než jsme odjížděli, tak jsem říkala, že do Turecka se jezdí kvůli zlatu a koženým výrobkům. Kolem hotelů byla dlouhá pasáž obchůdků se vším možným, všechno originál :-D :-D :-D. Trička, voňavky(parfémem bych to nenazývala) a i kůže. Všechno jsme omrkli a rozhodla jsem se, že toto koupím i u nás. Ale zaplatili jsme si výlet do Side. Byl to výlet, kde nás zavezli do zlatnictví, barák na tři patra a v něm zlato. Hm... nádherné kousky, to tady nenajdeš. A pak nás zavezli mrknout se na kůži, říkám barák na tři patra, samé kožené věci, nádherně ušité, modely a kvalitní kůže. No nekup si něco... Takže načerpej kreditku a zaplať si výlet, byl to zájezd spojený s plavbou po řece Manavrat. V Turecku jsem byla poprvé a těším se na další dovolenou.

• Anonym (2)
  • Anonym (1)
hana8 08.02.2009 20:36
RE: RE: nákup oblečení 

ahoj.také se chystame letos poprve do turecka a chtela bych si koupit nejaké zlato.kolik tak asi vyjde naramek vim že je to na vahu. a platí se v euru nebo radši dolarem.a co takova bunda z kuže.nemam vubec predstavu kolik si vymenit penez.jedem do alanye hotel meryan.dik

• Anonym (4)
oto 09.02.2009 16:28
RE: RE: RE: nákup oblečení 

v turecku 14 karatove gram 22–24 dolaru – kupuje se na vahu – cim tezsi tim jde cena jeste dolu – pokud budete platit vic jak 24 dolaru za gram tak uz vas pekne drou – staci jen pred koupi domluvit cenu za gram a pak jen vybirat a vazit – pokud je ve sperku briliant tak je cena nekde jinde - v dnesni dobe dolar posilil a tak by gram mel byt za 20 dolaru

Jarouš 11.02.2009 14:10

hana8
a nezapomeň smlouvat,ušetříš si dost peněz,nesmíš se stydět,smlouvat se dá i když sedíš v obchodě plném zlata,hlavně nedat znát,že by jsi to strašně chtěla koupit.Ze 400Eu za řetěz na krk jsme skončili na 250Eu.

Delphi 28.07.2008 21:03

Ahoj, v Turecku by tě mohl zastihnout leda tak nějaký průjem ;-) Aby jsi tomu předešla,tak vodu kupovat jedině balenou a vyhýbat se ledu v pití (nevíš,zda to bylo udělané z balené vody nebo z kohoutku).Dále se asi taky vyhýbat zálivkám v salátech.Ale tohle působí na každého dost individuálně,když bude mít někdo hodně citlivý žaludek,tak se asi neubrání ;-)
Jnak co se týče oblečení,tak se tam dá sehnat opravdu celkem levně,jedná se o napodobeniny značkového zboží a seženeš tak dá se říct všechny známe značky (Puma,Nike,Replay,celkem hodně Dolce Gabana,...) Rozhodně smlouvej a to minimálně na polovinu jeho původní ceny,oni mají ty ceny nadsazené,aby mohli s cenou klesat. Trička se tam cenově pohybují okolo 5-7 Euro.Koupila jsem si tam loni trička a mikino a nemůžu si stěžovat ohledně kvality :-)
Parfémy se tam taky dají sehnat,hodně jsem je viděla na trzích a opět to byli známé značky typu LaCcosta,Calvin Klein,... ale přímou zkušenost s jejich parfémy nemám :-?

• Anonym (3)
  • Anonym (1)
Azraelik 06.08.2008 00:09

Z Turecka jsem se vrátil mynulí týden a mám ohledně nakupování úplně stejné zkušenosti jako Delphi! Jen u té ceny je třeba začínat oplně dole,třeba u triček začít na 5EURO, a za osm se dá potom koupit Super D G i s certifikatem! :-)

• Anonym (13)
Neregistrovaný uživatel
21.10.2019 03:24 217.66.160.***
Re: nákup oblečení 

Nejsou to parfémy..jen cosi co nevydrží ani hodinu vonět..

Tiger 16.06.2009 22:15

Dobrý den, Nikolo, nakupujete přímo u výrobců? Mám nějaké kontakty.

Fandys 06.09.2009 16:48

Dobrý den,mám zájem o nákup oblečení a sháním kontakty nadodavatele. Ponožky, boxerky a trika,pomůže mi někdo,děkuji za typ.

hannicka
19.06.2009 23:09 89.103.3.***

ahoj do Turecka jedu už asi po čtvrté za sebou s lehkým kufrem ,protože se vracím s plným hader kupuju si i tady u nás značkové věci a musím říct ,že některé nejsou od originálu k nerozeznání,ponožky,rifle hodinky je pravda,že v některých oblastech nebo krámcích vypadají některé věci jak od vietnamců,ale většinou nikdo nepoznal padělek a dokonce i vydrží :-P např.hodinky stříbrné zn,Gucci jsem ty samé viděla u nás za 4500kč a já je mám za 500kč možná kdybych víc smlouvala i za mín ,ale už jsem neměla nervy pořád jdou jsou hezky stříbrné už se zas těším na nové nákupy s Egyptem se to nedá srovnat tam jsem kromě kožených věcí viděla jen nezdařilé padělky :-(

Tiger 20.06.2009 11:50

to fiona: no on někdo může myslet rifle jako obecně džíny, ne jako značku, tak jako se používá lux pro vysavač

fiona 20.06.2009 12:24

Aha, tak to by mě nanapadlo :-) :-) .Když se RIFLE prodávaly před 20 lety :-) :-) :-) . ALe musí být zajímavé, když se někdo v cizině po Riflích ptá :-) :-)

• Anonym (1)
Tiger 21.06.2009 12:16

to fiona: No jo, já mám dojem, že v některých částech ČR se slovo rifle prostě místo džíny běžně používá, hlavně na Moravě, nikdo se nad tím nepozastaví, každý ví, o co se jedná. A myslím, že v zahraničí se lidi ptají anhlicky na jeans.

fiona 21.06.2009 12:27

Tak to jo, zase jsem se něco přiučila :-) :-) . Já fakt výraz RIFLE slyšela naposledy před 20 lety v Tuzexu :-) :-)

• Anonym (43)
  • Anonym (1)
Casionek 21.06.2009 14:23

Tak tak, na Moravě slovo rifle běžný výraz! :-D

otooto
21.06.2009 16:45 85.132.158.***
RE: RE: RE: RE: nákup oblečení 
otooto
21.06.2009 16:52 85.132.158.***
RE: RE: RE: RE: RE: nákup oblečení 

a ty stribrne hodinky za 500 jsou jasne stribrne - cha cha - to je jako koupit zlaty prsten za 50

• Anonym (1)
sisa 25.06.2009 09:22
RE: RE: RE: RE: nákup oblečení 

a na Slovensku sa iný výraz ako rifle takmer vôbec nepoužíva :-D :-D :-D

Frida 26.06.2009 11:23
nákup oblečení, strava 

Já jsem byla v Turecku 3x - nikdy mě ani nenapadlo se chovat opatrně jako třeba v Egyptě ... Myslím, že je to nesrovnatelné.. Až do loňska jsem neměla žádný problém - bohužel loni jsem začala mít šílené křeče a průjem a na závěr jsem skončila v nemocnici s úplavicí - ano slyšíte dobře... Měla jsem velké štěstí, že naprosti hotelu byla soukromá klinika a byla fakt výborná ! Když jsem se pídila po tom zčeho to mám, tak mi nebyl schopen doktor odpovědět... Může to být z čehokoliv - není to jako Faraon, který postihuje turisty, protože se tláskají a najednou se ocitají v jiném podnebí... Je to virus ... V nemocnici se mnou byla celá rodinka Turků, kteří měli to samé...Může to být z jídla, vody .. ale taky pouze můžete na něco sáhnout a pak si strčit prst do pusy či do oka ... Po přemýšlení co jsem jedla pouze já a manžel ne ( neb byl zdravej ) jsme prostě nic nenašli... Pouze jsem snědla v jednom baru víc smradlavejch sýrů, než on ... Takže těžko říct ... Nicméně mi to stejně můj pohled na Turecko nezměnilo - miluju Turecko a vždy se tam budu ráda vracet ..Co se týká nákupů, tak jsme vždy něco koupili.. jak se píše níže - smlouvat a zkoumat ... :)Je pravda, ýe já tedy nejezdím na dovolenou a nemám nákupní horečku, ale spíš se courneme a pokud nás prostě něco zaujme, tak usmlouváme slušnou cenu a něco si přivezeme... Mám např. již 3 roky dvoje hodinky - jedny za 5 EUR - no name, respekt. mě neznámá značka JAGA a stále funkční..Líbil se mi jejich desing a tak jsem si je prostě koupila :) Nepotřebuji kopii Rolexek :) Ale to je na každém z nás ... Myslím, že třeba u hodinek těchto značek je ten rozdíl proti originálu markantní a pozná to i laické oko...

AAA
15.07.2015 07:53 88.101.30.***
Prodej v letadle 

Chci se zeptat prodávají se ještě při letu do Turecka cigarety v letadle a popřípadě za kolik? Díky za info. :-)

Neregistrovaný uživatel
15.07.2015 14:58 93.91.154.***
Re: Prodej v letadle 

nechapu proc by někdo kupoval cigara v letadle když si je muze koupit lacineji na letisti v turecku - v letadle se stejne nesmí kourit

• Anonym (1)
AAA
16.07.2015 07:34 88.101.30.***
Re: Prodej v letadle 

To je opravdu užitečná zpráva, že se v letadle nekouří ví snad i malé dítě. :-D

Neregistrovaný uživatel
27.03.2016 22:18 93.91.154.***

Opet nejaky odbornik na nakupovani v turecku - istanbul je město obchodu kde se prodava ve velkem kvalitni zboží z kuze - odevy a obuv a to i ty znackove - kvalitni koberce sperky a latky - je na skodu ze dnes každý smudla ma pristup k internetu a blinka do eteru sva moudra - v největších obchodnich centrech evropy se opravdu padělky neprodavaji :-D
třeba cevahir - https://www.google.cz/search?q=Cevahir+ISTANBUL&rls=com.microsoft:cs:IE-Address&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=78RzUfzXKofPtQa5sYGwDg&ved=0CFYQsAQ&biw=1093&bih=506&gws_rd=ssl
akasya - https://www.google.cz/search?q=Akasya+Shopping+Center&rls=com.microsoft:cs-CZ:IE-Address&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjjpYOu0uHLAhVFAZoKHfG8AFsQ_AUIBygB&biw=1093&bih=522
forum - https://www.google.cz/search?q=Akasya+Shopping+Center&rls=com.microsoft:cs-CZ:IE-Address&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjjpYOu0uHLAhVFAZoKHfG8AFsQ_AUIBygB&biw=1093&bih=522#tbm=isch&q=forum+istanbul
a mohl bych pokracovat desitky dalších pobobnych - dále je všude po meste desetisice obchodu s kvalitním zbožím - sva moudra si nechte třeba jako pohádku detem a bezte nakoupit do hm - mimochodem original rifle urcite v hm nekoupite - a pochybuji ze vůbec vite co to jsou RIFLE

• Efta
  • Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
27.03.2016 22:51 78.102.208.***

Jediná pravda na vašem příspěvku je to, že je škoda, že má dnes každý šmudla přístup k internetu. Zhodnotil jste se dobře.

• Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
27.03.2016 22:55 93.91.154.***

No tak vidíš maco

• Anonym (2)
Neregistrovaný uživatel
19.07.2019 23:08 37.188.136.***

Parfémy jsou sice značkové, ale nevydrží ta vůně na vás dlouho. Nedoporučuji

Neregistrovaný uživatel
20.07.2019 20:35 93.91.150.***

znacky znacky znacky - kdo nema znacky je bebil :-D - takze jen znacky znacky znacky

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@