A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Turecko - Diskuze

Původní dotaz

vízum & svatba

| Jakub Lukáš
Dobrý den Vám všem,
moc prosím o radu. Moje snoubenka žije v Istanbulu a vždy jsem létal já za ní, hlavně z důvodu absence vízové povinnosti z naší strany. Během následujících měsíců se chceme vzít (pravděpodobně na konzulátě v Istanbulu) a domluvili jsme se, že přiletí nyní ona do Prahy, aby poznala mou rodinu. Chtěli jsme vízum na 90 dní, minimálně však na měsíc. Bohužel jí na českém konzulátě sdělili, že dostane maximálně 15 dní a to i přes to, že jsem se zaručil oficiálním pozváním, finančními prostředky atd. Údajně se jedná o nějaké nové pravidlo kvůli Šengenu a totiž, že první cesta může být max. 15 dní, druhá 30 apod. Dost nám záleželo na tom, abychom zde mohli být společně napoprvé alespoň měsíc. Zajímalo by mě, zda jde o individuální rozhodnutí, anebo se skutečně jedná o nějaké nové pravidlo, se kterým prostě nelze nic dělat.
Tato skutečnost nás přivádí také na myšlenku uskutečnit náš sňatek co nejdříve; rád bych poprosil kohokoli, kdo má nějaké zkušenosti o radu > jednak bych se rád zeptal, zda-li po sňatku odpadá vízová povinnost pro manželku, nebo je získání dlouhodobějšího víza alespoň snažší a jistější a také bych se moc rád dozvěděl, jaké doklady případně záruky musíme mít připraveny pro uskutečnění svatby na konzulátním úřadě.
Předem moc děkuji za případné rady a poznatky,
Jakub
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
18.09.2017 13:35 46.13.24.***
Re: vízum & svatba 

Neregistrovaný uživatel

18.09.2017 13:34
46.13.24.***
Dobrý den mužů prosím více informace?Mam přítele Turka chce prijet ale co vše pro to udělat.Prosim o info na e-mail slunce118@seznam.cz

Neregistrovaný uživatel
18.09.2017 13:34 46.13.24.***

Dobrý den mužů prosím více informace?Mam přítele Turka chce prijet ale co vše pro to udělat.Prosim o info na e-mail slunce118@seznam.cz

Martoulka 13.02.2009 14:09
RE: RE: Viza na Slovensko 

sasaK Informuj se u vas na cizinecke policii,jak a co potrebujes k pozvani.
Kazda zeme ma jine podminky.
Jinak vizum dostane schengenske,coz znamena,ze muze cestovat po celem schengenu:-)

holo
11.02.2009 10:53 85.193.48.***
RE: RE: Viza na Slovensko 

Ahoj,myslim ze je to podobne jako u nas v CR. Jste v sengenu,takze vetsinou byvaji podminky stejne...zkus se optat u vas na cizinecke policii.

SasaSK 10.02.2009 10:04
RE: Viza na Slovensko 

Prosim vie mi niekto pomoct ako je to s vizami na Slovensku?Co k tomu treba?co musi mat on?dakujem

SasaSK 06.02.2009 09:52
Viza na Slovensko 

Chcem sa opytat ako je to s navstevou Turka na Slovensko???Co vsetko treba na zıskanıe vıza?dakujem

• Anonym (2)
Jaana 19.01.2009 18:26
RE: RE: vízum & svatba 

Ahoj Jakube, jak tak čtu, tak máš nějaké cenné informace... Mohl by jsi mi též poradit, napsat, jak mohu dostat sem do ČR mého přítele Turka?

Pinarcioglu 01.01.2009 15:56
RE: RE: vízum & svatba 

preji hezky den, cetla jsem si tvuj prispevek zde na diskusi a rada bych ti pomohla, sama dobre vim jake to je hledat k tehle zalezitosti potrebne informace . muj manzel je turek a jiz mame mnoho veci za sebou, co se viz tyce. pokud tedy chces kontaktuj mne, v profilu mam e-mail, mej se hezky

Turika 31.12.2008 20:03
RE: vízum & svatba 

Ahoj Jakube,
navštívila jsem tyto stránky poprvé na radu mé kamarádky. Doufám, že jsi již šťastně ženatý. Mám opačné problémy, potřebovala bych dostat do ČR mého přítele z Turecka. Mohu Tě nějak kontaktovat?
Zdena

martoulka
17.02.2008 16:46 194.108.127.***
RE: ahojky 

andrea:ahoj,pritel je v Praze,vsechno je super..napllno si ho uzivam...je tady pouze 12dni.. :-( takze vychutnavam si kazdou sekundu..

Zpět na všechny diskuze z tohoto státu